5 powodów, dlaczego warto wybierać rusztowania aluminiowe
Rusztowania aluminiowe są jednymi z najczęściej wybieranych, co w sumie w pełni zrozumiałe, biorąc pod uwagę ich liczne zalety. Poznajcie 5 powodów, dla których warto je wybierać.
Rusztowania aluminiowe – stabilne i wytrzymałe
Niewątpliwie jedną z największych zalet rusztowań aluminiowych jest ich wytrzymałość. Aluminium jest materiałem bardzo mocnym, a jednocześnie stabilnym i odpornym na zmienne warunki atmosferyczne, zatem jak nietrudno się domyślić takie rusztowania sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach i jednocześnie mają znaczący wpływ na jakość wykonywanej pracy, ale to nie wszystko. Otóż jak wiadomo aluminium jest odporne na korozję, zatem nawet pod wpływem wilgoci nie ulega uszkodzeniu. Jednocześnie są one niepalne, nietoksyczne, zatem można ich używać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków i sprawdzą się nawet w wymagającym środowisku pracy, np. w przetwórni żywności czy zakładach chemicznych. Jeżeli chcemy, aby rusztowanie aluminiowe służyło przez naprawdę wiele lat możemy je polakierować, bądź poddać procesowi anodowania.
Rusztowania aluminiowe – szeroki wybór
Z aluminium można wykonać niemal wszystkie rodzaje rusztowań. Jest to materiał podatny na obróbkę. Zatem sprawdzi się przy produkcji niskich rusztowań warszawskich, ale również można je wykorzystać podczas remontu tynku. Tutaj sprawdzą się rusztowania aluminiowe elewacyjne, ale to nie wszystkie ich zalety. Otóż sprawdzą się one do remontów bardziej skomplikowanych konstrukcji. Wtedy należy zastosować ich odmianę przestrzenną. Takie rusztowania mogą sprawdzić się do remontów budynków zabytkowych, a także w sytuacji, gdy konserwacja wymaga dotarcia w trudno dostępne miejsca.
Stosunkowo niska waga i łatwość przewożenia
Rusztowania aluminiowe są stosunkowo lekkie, zatem również bardzo łatwe w przewożeniu. Nie zajmują także wiele miejsca, a więc nie trzeba posiadać naprawdę bardzo dużych samochodów dostawczych, co również znacząco obniża koszty transportu. Rozładowanie ciężkich elementów byłoby dla pracowników czasochłonne, a jednocześnie trudne. Jednak w przypadku rusztowań aluminiowych nie ma tego problemu, gdyż ich ciężar jest na tyle niewielki, że przenoszenie elementów nie jest skomplikowane ani obciążające dla kręgosłupa.
Szybki montaż i szybki demontaż
Czas to pieniądz. Każdy przedsiębiorca zna tę zasadę. Dlatego należy stosować takie rozwiązania, dzięki którym można znacząco zaoszczędzić czas, a przy tym również pieniądze. Warto zauważyć, że rusztowania aluminiowe idealnie się tutaj sprawdzą. Ich montaż jest banalnie prosty i nie wymaga dużych umiejętności. Również przenoszenie i demontaż nie nastręczają problemów. Najczęściej podczas ich składania nie trzeba używać żadnych specjalistycznych narzędzi budowlanych. Zawsze można dodatkowo zdecydować się na konstrukcje, które posiadają rolki jezdne, zatem przenoszenie ich z miejsca na miejsce jest banalnie proste.
Możliwość rozbudowy we wszystkich kierunkach
Rusztowanie aluminiowe jest niezwykle uniwersalne. Sprawdzi się do remontów budynków jednorodzinnych, zabytków, a także budynków o nietypowej architekturze. Zaokrąglenia i uskoki bywają problemem przy pracach remontowych, jednak nie w przypadku rusztowań aluminiowych przestrzennych. Tutaj można dowolnie rozbudowywać pomosty, a także kolejne kondygnacje rusztowania, gdyż konstrukcja jest lekka, a jednocześnie niezwykle stabilna. Dzięki temu remont wysokiej baszty, czy kościoła o strzelistych wieżach nie stanowi problemu, a jednocześnie praca może być wykonywana w bezpiecznych warunkach.
Odpowiedni montaż rusztowania i jego zabezpieczenie zapewniają bezpieczeństwo pracy, niezależnie od panujących warunków. Rusztowania aluminiowe ze względu na ich stabilną konstrukcję, a także modułową budowę można bez problemu zabezpieczyć siatką. W ten sposób pracownicy chronieni są przed upadkiem z wysokości, a przede wszystkim zabezpiecza się okoliczny teren, w przypadku sypiących się materiałów. Zatem takie rusztowania elewacyjne nie mają sobie równych. Dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne sprawia, że praca w warunkach podwyższonej wilgotności i deszczu nie stanowi zagrożenia pojawienia się rdzy na poszczególnych elementach.